Repelentní přípravek k letní a zimní ochraně lesních kultur proti okusu zvěří a poškození drobnými hlodavci.


Charakteristika:
Aversol je pastovitá směs žlutošedé (hnědé) barvy charakteristického zápachu. Je mísitelný s vodou, po zaschnutí je však již ve vodě nerozpustný. Aversol obsahuje repelentní látku, je velmi trvanlivý, neškodný jehličnanům i listnáčům. Může být použit jak k zimní, tak i k letní ochraně sazenic. Nepoškozuje ani mladé nevyzrálé letorosty. Přípravek je pro lovnou zvěř relativně neškodný, nemá škodlivé účinky na včely.

Spotřeba:
Průměrně na 1 000 ks sazenic
nátěrem - sazenice do 2 let po výsadbě 3-4 kg, starší výsadby 5 kg,
nástřikem - sazenice do 2 let po výsadbě 4-5 kg, starší výsadby 5-6 kg.

Použití:
Ochrana lesních a okrasných dřevin proti okusu zvěří a poškození krčků hlodavci. K postřiku a nátěru vrcholových prýtů sazenic. Má tixotropní vlastnosti, které částečně snižují jeho stékavost. Poměrně rychle zasychá. Lze jej aplikovat při teplotě nad bodem mrazu, bez následků na odlupování nebo sprášení filmu.

  • možno jím chránit i vlhké sazenice, musí však alespoň částečně zaschnout, aby nebyl splaven deštěm,
  • správně aplikovaný přípravek snižuje nebezpečí okusu a ohryzu zvěří po dobu celého vegetačního období,
  • před použitím je nutné AVERSOL důkladně promíchat,
  • k nátěru sazenic se neředí,
  • při zimní ochraně se ředí vodou v poměru 5 dílů AVERSOLU k 1 dílu vody, při letní ochraně se ředí vodou v poměru 2 díly AVERSOLU k 1 dílu vody, příslušné množství vody se přilévá za stálého míchání do předem promíchaného přípravku nebo je možno použít ředěný přípravek v poměru 2 : 1 přímo od výrobce,
  • k postřiku jsou vhodné ruční zádové postřikovače s membránovým čerpadlem a s vířivou tryskou,
  • při plnění je třeba zředěný přípravek procedit sítem postřikovače,
  • sazenice jehličnanů a listnáčů se natírají speciálními kartáči na dlouhých rukojetích nebo širokými plochými štětci a prkénky, které slouží k přidržování sazenic.

Balení:
Aversol se dodává v plastových kbelících uvnitř s PE sáčkem o objemu 10 l a v PE dózách o objemu 1 l a 2,5 l.

Skladování, doprava:
Aversol se skladuje v čistých, suchých a uzavřených skladech při teplotě od 5°C do 30°C, oddělených od skladu s potravinami a krmivy. Při skladování a dopravě nelze palety stohovat. Aversol se přepravuje krytými dopravními prostředky. Při venkovní teplotě pod 0°C musí být AVERSOL přepravován vozidly vybavenými tepelnou izolací.

 

Pokud budete mít pocit,že některý obsah tohoto webu podléhá autorskému právu kontaktujte mne prosím a já učiním nápravu. Děkuji.

Nejlepší repelent na černou je naše Arinka.

Kontakt

Petr Veselka MEDWĚD
722 927 761